Maximenu CK message : Your module ID 103 is still working in V8 Legacy mode. Please change it in the Advanced options to remove this message.

A+ A-

Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje, że planowane są prace drogowe na ul. Lanckorona w Łazach w dniach 14 i 15. 05. 2024 r. w godz. od 8:00 do 15:00.

W związku z powyższym w w/w okresie wszystkie kursy linii 16 do i z przystanku  Łazy Pętla zostaną skrócone do przystanku Grojec Dom Ludowy.

Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z   pracami drogowymi na ul. Szpitalnej w Oświęcimiu w dniu 08.05.2024 r. kurs linii 12 o godz. 9:00 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole realizowany będzie trasą objazdu od przystanku Dąbrowskiego Szpital ul. Dąbrowskiego, Paderewskiego do przystanku Oświęcim – Cichy Kącik i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków: Szpitalna Osiedle, Szpitalna, Kruki I, Kruki II.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z przedłużającymi się pracami drogowymi na skrzyżowaniu ul. Brzozowej z ul. Kolejową w Brzezince do dnia 27.05.2024 r. wszystkie kursy autobusów linii 17 kursowały będą trasą objazdu ulicami: Męczeństwa Narodów, Jakubowskiego, Czernichowską do ul. Brzozowej i dalej swoją trasą w obu kierunkach. W związku z powyższym w tym okresie nie będą obsługiwane następujące przystanki: Brzezinka Papownia, Brzezinka Szkoła. Na trasie objazdu na ul. Męczeństwa Narodów obowiązywał będzie dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Jakubowskiego w kierunku Oświęcimia.

 

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z organizowaną „Eko-Majówką” w dniu 11.05.2024 r. przejazd niżej wymienionymi kursami będzie BEZPŁATNY:

  • linia 3 o godz. 13:54 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole,
  • linia 2 o godz. 14:05 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole przez Stare Stawy Pętle do przystanku Lodowisko,
  • linia 3 o godz. 15:31 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Pasternik,
  • linia 3 o godz. 16:08 z przystanku Pasternik do przystanku Stare Stawy Pętla,
  • linia 3 o godz. 17:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
  • linia 3 o godz. 17:56 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla,
  • linia 3 o godz. 18:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
  • linia 3 o godz. 18:57 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla.

 

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w dniu 06.05.2024 r. odbędą się uroczystości pod nazwą „MARSZ ŻYWYCH”. W związku z powyższym planowane jest wyłączenie z ruchu kołowego:

  • od godz. 12:00 do 15:00  ulicy St. Leszczyńskiej w Oświęcimiu, ulic: Męczeństwa Narodów, Kombatantów, Ofiar Faszyzmu i Drogi Odbarczającej w Brzezince.

Na czas zamknięcia w/w ulic autobusy MZK Oświęcim linii podmiejskich: 24,25,26,27,28,29 do i z Oświęcimia będą kursowały od Dworca PKP ulicami: Wyzwolenia, Więźniów Oświęcimia, Obozową, Orłowskiego do Legionów w obu kierunkach. Kursy linii: 1, 16, 18 do i z przystanku Społem od w/w godzin będą realizowane ul. Wyzwolenia, Więźniów Oświęcimia do i z przystanku Osiedle Zasole Pętla.

Ponadto informujemy, że kursy linii 17 zostają ZAWIESZONE.

W przypadku wcześniejszego zamknięcia w/w ulic przez służby zabezpieczające Marsz Żywych wprowadzona zostanie powyższa organizacja komunikacji autobusowej.

Z chwilą otwarcia w/w ulic autobusy MZK Oświęcim powrócą na swoje normalne trasy.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie oznaczone przystanki.