Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z planowanymi pracami drogowymi na ul. Brzozowej w Brzezince w dniu 13.12.2018 r. 

od godz. 8:00 do godz.18:00 wszystkie kursy autobusów linii 17 kursowały będą trasą objazdu: 

- w kierunku Harmęż ulicami: Męczeństwa Narodów, Ofiar Faszyzmu, Brzozową, Sportową, Niwy i dalej swoją trasą,

- w kierunku Oświęcimia ulicami Ofiar Faszyzmu, Niwy, Sportową, Brzozową, Ofiar Faszyzmu, Męczeństwa Narodów i dalej swoją trasą.  

W związku z powyższym w tym okresie nie będą obsługiwane następujące przystanki: Brzezinka Papownia, Brzezinka Szkoła i Brzezinka Kapliczka. Na trasie objazdu na ul. Męczeństwa Narodów obowiązywał będzie dodatkowy przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Jakubowskiego.

 

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 17.12.2018 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusów linii: 24, 28, 29.

  1. linia 24: kurs o godz. 15:40 z Zasola Pętli do Oświęcim Dworzec PKP zostaje przyśpieszony na godz. 15:20,
  2. linia 28: kurs o godz. 14:40 z Oświęcim Lodowisko do Zasola Pętli zostaje przyśpieszony na godz. 14:15,
  3. linia 29: kurs o godz. 14:15 z Oświęcim Lodowisko do Kaniówka zostaje opóźniony na godz. 14:40. Kurs powrotny z Kaniówka do Oświęcim Dworzec PKP o godz. 15:20 zostaje opóźniony na godz. 15:40.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z pracami drogowymi na ul. Fredry w Chełmku od dnia 10.12.2018 r. do czasu zakończenia prac wszystkie kursy autobusów linii 32 do i z Chełmka kursowały będą z pominięciem przystanku „Chełmek Fredry”. 

Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z prowadzonymi pracami remontowymi i zamknięciem dla ruchu ul. Orłowskiego w Oświęcimiu od dnia 10.11.2018 r. do czasu zakończenia prac, odjazdy autobusów MZK realizujących swoje kursy ul. Orłowskiego zostają przeniesione na przystanek zastępczy Osiedle Zasole Pętla przy ul. Obozowej.

Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY!

Już dzisiaj wyjechały na ulice Oświęcimia i sąsiednich gmin dwa nowe autobusy - Solaris Urbino 12 Hybrid oraz Solaris Urbino 10,5 Euro 6. To ostatnie autobusy z dostaw Solarisa w tym roku, kolejne dopiero w przyszłym. Jeden z nich Solaris Urbino 10,5 miał okazję uczestniczyć w wystawie IBE International Bus Expo w Rimini  - to był polski autobusowy akcent i promocja funduszy europejskich. Po przeglądzie technicznym autobus został dostarczony na koszt Solarisa do MZK i to przed terminem wynikającym z umowy.