Bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Oświęcimiu można już kupować telefonem komórkowym, przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej mPay. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena wybranych biletów wynosi tylko 1 zł.


Aplikacja mPay zadebiutowała w Oświęcimiu w styczniu 2017 r. Lista dostępnych usług została właśnie rozszerzona o bilety komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. W Oświęcimiu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych, tygodniowych oraz miesięcznych, których ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki trwającej obecnie promocji pasażerowie mogą jednak liczyć na duże oszczędności i kupować  wybrane bilety za symboliczną złotówkę. Jedynym warunkiem jest korzystanie z aplikacji i dokonywanie zakupu przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass.
Promocją objęte są bilety MZK Oświęcim, których standardowa cena nie przekracza 3 zł,  przy czym suma rabatów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł. Z promocji mogą korzystać posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.
Pasażerowie, którzy nie posiadają karty lub nie chcą korzystać z niej w aplikacji również mogą kupować mobilne bilety. W tym celu należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego.


Jak kupować bilety za 1 zł?


Wystarczy uruchomić mPay w komórce, dotknąć kafelka „Bilety” i z listy miast wybrać Oświęcim. W kolejnych krokach należy wybrać potrzebny bilet i jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania zakupu wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”.
Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.


Jak podłączyć kartę płatniczą?


Kartę płatniczą można zarejestrować z poziomu aplikacji w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Środki płatnicze”, dotknąć ikony karty i wypełnić formularz potrzebnymi danymi. W podobny sposób kartę można dodać po zalogowaniu się na stronie www.mpay.pl.
Jak pobrać aplikację mPay?
Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.
Z regulaminem promocji można zapoznać się na stronie internetowej www.mpay.pl

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu oferuje do wynajęcia pomieszczenie biurowe znajdujące się na I piętrze w biurowcu przy ul. Leszczyńskiej 7.

  • pomieszczenie - 20 m2

Kontakt:
tel. 33 843 17 40 wew. 110

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 08.09.2018 r. zostanie przywrócony do obsługi przez autobusy linii 8 i 16 przystanek Słowackiego II.

W związku z powyższym trasa autobusów linii 8 i 16 realizujących swoje kursy od przystanku Słowackiego I w kierunku Dworca PKP będzie przebiegać następująco: Słowackiego I, Słowackiego II następnie ul. Wróblewskiego do przystanku Osiedle OCK i dalej dotychczasową trasą.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o. o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 01.09.2018 r. zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów w dni robocze i wolne:

  1. Kurs autobusu linii 3 o godz. 22:20 z przystanku Dworzec PKP zostanie przedłużony do przystanku Dwory Pętla,
  2. Autobus linii 1 realizujący kurs o godz. 22:45 z przystanku Lodowisko do przystanku Stare Stawy Pętla będzie odjeżdżał z przystanku Dwory Pętla o godz. 22:42 z pominięciem przystanku Lodowisko.