Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z przebudową ul. 11 Listopada w Oświęcimiu od dnia 19.04.2018 r. przystanek „Oświęcim – Stare Stawy Pętla” zostanie przeniesiony na ul. Malczewskiego.

Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o. o. w Oświęcimiu przyjmie do pracy kierowcę autobusu.

Wymagania:

 • prawo jazdy kat. D i uprawnienia do przewozu osób,
 • niekaralność,
 • dyspozycyjność,
 • rzetelność, odpowiedzialność,
 • opanowanie i odporność na stres.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie dokumentów (list motywacyjny, CV) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą.

Na ofercie prosimy umieścić klauzulę:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji"

Pracodawca zastrzega sobie prawo wyboru oferty.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 06.10.2017 r.  na czas przebudowy ul. Św. Barbary w Oświęcimiu zmianie ulegną trasy przejazdu autobusów MZK Oświęcim.
W związku z powyższym autobusy wszystkich linii jadących do i z przystanku Os. Stare Stawy Pętla kursowały będą ul. Jagiełły, Zagrodową z pominięciem przejazdu przez ul. Św. Barbary w obu kierunkach.
Dla przystanku Św. Barbary wyznaczono przystanek zastępczy Stare Stawy Osiedle na ul. Wł. Jagiełły


Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 12.06.2017 r. zostanie przywrócony ruch autobusów ulicami Sobieskiego, Wyspiańskiego, Słowackiego. W związku z powyższym autobusy linii obsługujące przystanki przy w/w ulicach powrócą na swoje trasy.
Ponadto w związku z zamknięciem ulicy Wróblewskiego wszystkie kursy realizowane od przystanku Słowackiego I ulicami Słowackiego, Wróblewskiego realizowane będą z pominięciem przystanku Słowackiego II.

Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu przez MZK sp z o.o. w Oświęcimiu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl. Dzięki niemu nasi pasażerowie uzyskają dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.

Z serwisu można korzystać na różne sposoby:

 • za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej stworzonej dla użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android oraz Windows Phone.
  Aplikację pobrać można ze sklepu Google Play pod poniższym adresem:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid
  Dla urządzeń z systemem Windows Phone można pobrać ją z adresu:
  https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0
 • odwiedzając stronę internetową oswiecim.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy.
 • korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów. Zielone ikony przy prognozach oznaczają, iż mamy do czynienia z informacją, uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony).
 • wysyłając SMS o treści: pl.kp.oswiecim. pod numer specjalny: 70711 Przykładowa treść SMS: pl.kp.oswiecim.1102 (dla przystanku Dąbrowskiego Miasto (1102)). Numery przystanków są dostępne w serwisie internetowym. Koszt SMS Premium jest stały, niezależny od operatora i wynosi 62 grosze.